İŞ-KUR Ek İş İmkânları Nelerdir – Ev Hanımlarına Özel

İş kur ek iş imkanları nelerdir ev hanımlarına özel, devlet kontrolü altında bulunan İŞ-KUR’a firmalar iş ilanları vermektedir. İş arayan kişiler, sık sık bu sistemi kontrol etmektedir. Bu kişiler arasında ev hanımları da vardır. Ev ekonomisine yardımcı olmak isteyen ev hanımları da İŞ-KUR ek iş imkânları nelerdir sorusunu sıklıkla aramaktadır. Eğer ev hanımıysanız, İŞ-KUR ek iş imkânlarını sizin için hazırladık.

 

Paketleme İşleri

İŞ-KUR sistemi üzerinde birbirinden farklı paketleme işleri yer almaktadır. Bu işler, tam zamanlı olup, İŞ-KUR evde iş imkânı ilanları yer almamaktadır. Ancak firmalar, İŞ-KUR’a verdikleri ilanlarda iletişim bilgilerini de vermektedir. Ev hanımıysanız, bu numaralar üzerinden firmalar ile iletişim kurabilirsiniz. Firma kabul ederse size evinizde yapmanız üzere işler verecektir. Bu konuda ihtiyacınız olacak olan tüm araç ve gereçler sayılı olarak size teslim edilir. Aynı zamanda eğer zorunlu ya da gerekliyse eğitimden de geçebilirsiniz. Bundan sonra evde paketleme yaparak ek iş bulabilirsiniz. Kazanacağınız para da paket başı üzerinden hesaplanmaktadır ve yapacağınız her paket size ek ücret kazandıracaktır.

İŞ-KUR Ek İş İmkânları Nelerdir - Ev Hanımlarına Özel

İŞ-KUR İşte Anne Projesi

İŞ-KUR Ek iş imkânları nelerdir araştırmasını yapan ev hanımları için bir başka seçenek de İş-Kur İşte Anne Projesi kapsamında mümkün olmaktadır. Peki İş-kur İşte Anne Projesi nedir ve başvuru şartları nelerdir?

İŞ-KUR İşte Anne projesi kapsamında ülkemizin her ilinde yer alan İŞKUR il müdürlüklerinde İşte Anne Birimi oluşturulacaktır. Böylece kadınlar, iş kulübü bulunan illerimizde bunlar katılacak, iş kulübü olmayan illerde ise iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanacaklar. İşte Anne Projesi ile 0-15 yaş aralığında çocuk sahibi kadınlara aylık ücret ödemesi yapılacak. İşte Anne Projesi başvuru şartları ise şu şekildedir:

  • 0 ile 15 yaş arasında çocuğu olan anne olmak
  • İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak
  • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumunda emekli olmamış olmak
  • Desteğe başvuru tarihinden önce son 3 ayda bir işverenin çalışanı olmamış olmak
  • Desteğe başvuru tarihinden önce son 1 ayda emeklilik ve malullük primi yatırılmamış olmak
  • İş ve meslek danışmanlığından faydalanmış olmak

İş kur ek iş imkanları nelerdir – Ev Hanımlarına Özel Yazımızın devamını diğer sayfamızdan bulabilirsiniz. Ek İş olsun